Nawigacja

Aktualności

Mobilna gra terenowa „O Wilkach mowa” [ON-LINE]

Weź udział w mobilnej grze miejskiej „O Wilkach mowa” w aplikacji Action Track o przygotowaniach do akcji ekspropriacyjnej oddziału AK ppor. Stanisława Łukasika ps. „Ryś”

 • Plakat informacyjny o mobilnej grze miejskiej "O Wilkach mowa"
  Plakat informacyjny o mobilnej grze miejskiej "O Wilkach mowa"
 • Kod QR do gry
  Kod QR do gry
 • Instrukcja jak zagrać w mobilną grę miejską „O Wilkach mowa”
  Instrukcja jak zagrać w mobilną grę miejską „O Wilkach mowa”

Celem gry jest przybliżenie powojennej historii Lublina. Gracze będą mogli wybrać jedną z czterech tras. Cel to zdobycie umiejętności niezbędnych w działalności konspiracyjnej. Gracz stanie się członkiem oddziału Stanisława Łukasika ps. „Ryś” i pomoże mu przygotować akcję ekspropriacyjną na Izbę Skarbową w Lublinie, która odbyła się 7 kwietnia 1945 r. Na trasach na uczestników czekają zadania i zagadki. Całość gry urozmaicona jest materiałami audiowizualnymi z udziałem aktorów i rekonstruktorów. Osoby, które wezmą udział w grze w dn. 1-8 marca 2021, będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!

 

 

Zapraszamy do udziału uczestników indywidualnych oraz placówki oświatowe.


Aby wziąć udział w konkursie należy:

 • zgłosić się do siedziby IPN (Lublin ul. Wodopojna 2) po odbiór pakietu pomocniczego, bądź wydrukować go ze strony lublin.ipn.gov.pl;
 • ściągnąć darmową aplikację Action Track z sklepu Google Play/App Store;
 • zameldować się w punkcie rozpoczynającym (Brama Krakowska w Lublinie) i wczytać kod QR rozpoczynający rozgrywkę;
 • we wskazanym przez aplikacje miejscu należy podać swój adres e-mail, który posłuży nam do skontaktowania się z najlepszy graczami w celu przekazania nagród.

Zobacz wskazówki dotyczące gry.

 

 


Jak zgłosić szkołę?

Zebrać grupę min. 4 uczniów, którzy w terminie od 1 do 8 marca 2021 r. wezmą udział w grze, każdy na jednej z wyznaczonych tras. Uczniowie powinni podać maila opiekuna (nauczyciela) oraz szkołę i klasę we wskazanym przez aplikację miejscu. Nauczyciel powinien zgłosić udział swojej grupy przed przejściem trasy na adres katarzyna.syska@ipn.gov.pl.


Nagroda specjalna!

Organizator przewiduje przyznanie nagrody specjalnej Uczestnikowi, który  w dniach 01.03.2021 – 08.03.2021 r. weźmie udział w Grze i opublikuje relację w dowolnej formie np. filmu (do 60 s.), zdjęcia, opisu, kolażu itd. Facebooku. Uczestnik jest zobowiązany do oznaczenia fanpage lubelskiego Oddziału IPN oraz dodania „hashtagów” #owilkachmowa, #edukacjaIPNLublin. Najciekawsza relacja zostanie wybrana przez Jury Konkursu, w którego skład wchodzi trzech pracowników IPN Oddział w Lublinie.


Nagrody ufundował Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

 

do góry