Nawigacja

Aktualności

"Policja w służbie historii" - Lublin, 8 maja 2017 r.

Warsztaty historyczne dla uczniów klas policyjnych

W dniu 8 maja 2017 r. Oddział IPN w Lublinie gościł ponad 30 uczniów klas policyjnych szkół mundurowych wraz z nauczycielami, którzy uczestniczyli w warsztatach historycznych oraz filmowych w ramach trwającego konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Celem tego projektu jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej oraz okresie II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji dotyczącej historii Policji, którą poprowadził aspirant Waldemar Dziedzic z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wzięli udział w warsztatach z zakresu pracy ze źródłem, przeprowadzonych przez dr. hab. Jacka Romanka (OBEN IPN w Lublinie) oraz w szkoleniu filmowym przygotowanym przez Rafała Pękałę oraz Konrada Starczewskiego z BEN IPN w Warszawie.

Warsztaty są przygotowaniem do konkursu "Policja w służbie historii", podczas którego uczniowie będą mieli za zadanie opisać miejsce pamięci związane z Policją w swojej miejscowości, przygotować 3-minutowy film oraz poprowadzić lekcję w swojej szkole na temat lokalnego bohatera-policjanta.

Fot. Agnieszka Skura

do góry