Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z prof. Borisem Sokołowem - Lublin, 5 kwietnia 2017 r.

"The role of the Soviet Union in the second world war: A re-examination"

5 kwietnia o godz. 12.00 w sali konferencyjnej lubelskiego IPN (ul. Wodopojna 2) odbyło się spotkanie z prof. Borisem Sokołowem pt. "The role of the Soviet Union in the second world war: A re-examination", które zgromadziło pokaźną grupę młodzieży z lubelskich liceów oraz studentów.

Prof. Sokołow mówił o wkładzie Związku Radzieckiego w przebieg II wojny światowej, rozprawiał się z mitami o decydującej roli ZSRR w pokonaniu Niemiec. Odwoływał się m.in do tezy, że bez dostaw broni ze strony aliantów ZSRR nie byłby w stanie zwyciężyć nad III Rzeszą.

Boris Sokołow - rosyjski historyk i literaturoznawca, doktor habilitowany nauk humanistycznych, członek rosyjskiego Pen Clubu. Do września 2008 roku szef Katedry Antropologii Społecznej na Rosyjskim Państwowym Uniwersytecie Społecznym (zwolniony po skrytykowaniu w mediach ataku Putina na Gruzję). Obecnie niezależny historyk i publicysta. Autor setek artykułów i ponad 60 książek z dziedziny historii Rosji i ZSRS oraz literatury, m.in. encyklopedii tematycznych

do góry