Nawigacja

Aktualności

Lubelski IPN na IV edycji Wystawy Historycznej „Militaria” – Lublin, 18-20 października 2019

  • ipn lublin, iv edycja wystawy historyczne militaria, militaria wystawa, militaria lublin

IV edycja Wystawy Historycznej Militaria odbędzie się 18-20 października 2019  w halach Targi Lublin S.A. Będzie to okazja do tego, by zobaczyć co do zaoferowania ma stoisko edukacyjne IPN Lublin. Chętni zagrają w wielkoformatową grę Dywizjon 303, w której gracze wcielają się w pilotów osławionego dywizjonu lub w pilotów niemieckich maszyn, bombardujących Londyn oraz przetestują grę paragrafową o Janku, małym powstańcu.  Zapraszamy również na stoisko księgarni IPN, na którym można będzie nabyć najnowsze publikacje oraz komiksy historyczne dla najmłodszych w atrakcyjnych cenach.

W związku z przypadającą w tym roku 95. rocznicą powstania Korpusu Ochrony Pogranicza, całość naszego stoiska zdobić będzie wystawa Korpus Ochrony Pogranicza 1924-1939 przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku – Delegatura IPN w Olsztynie.

* * * *

W dniach 18-20 października w Targach Lublin będzie można znaleźć niezwykłe skarby! Historyczne pamiątki z wielu zakątków kraju pojawią się w jednym miejscu podczas wydarzenia „Militaria – Wystawa Historyczna”.

Oko w oko z historią

Wzrok zwiedzających będą przyciągać takie eksponaty jak oryginalny czołg Leopard, samolot ćwiczebny Miles Magister, Samochód pancerny „KUBUŚ”, czy jedyny w Polsce egzemplarz trenażera czołgowego MPG 69. Pojawi się wiele pojazdów militarnych i zabytkowych – będzie możliwość przejażdżki niektórymi z nich!

Oprócz eksponatów na wystawie będzie można zobaczyć różnego rodzaju pokazy. Między innymi pokaz kucia broni, walki szablą, strzelanie z łuku tradycyjnego. Dla żądnych emocji będzie pokaz  szkolenia psów do zadań specjalnych i pokaz techniki spadochronowej oraz strzelnica ASG.

Historia dla młodych

Zarówno dzieci jak i dorośli zachwycą się wystawą modeli, w tym również tych zdalnie sterowanych. Najmłodsi będą mogli zostać jurorami w konkursie modelarskim. Organizatorzy zachęcają do udziału w wystawie nie tylko dorosłych miłośników historii, ale także dzieci i młodzież. – W programie mamy turniej gier historycznych, strzelnice paintballową, pokazy gier strategicznych oraz ścieżki edukacyjne przeznaczone dla dzieci – mówi dyrektor projektu Ewa Kołodyńska-Cioczek.

Dla pasjonatów historii

Aktywni poszukiwacze i odkrywcy historii będą się podczas wystawy czuli jak ryby w wodzie. Czekają na nich bowiem stoiska z wykrywaczami metali i odzieżą taktyczną. Odbędą się spotkania z historykami i autorami książek. Odwiedzi nas Adam Sikorski z programu „Było, nie minęło”, Andrzej Kisiel - były komandos, autor książki „Trzynaście moich lat w JW GROM”. Gościem wystawy będzie także Mariusz Borowiak - Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. Uczestnik dwóch międzynarodowych ekspedycji na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak. 

 

GODZINY OTWARCIA:

Piątek (18.10) - 11:00 - 17:00

Sobota (19.10) - 10:00 - 18:00

Niedziela (20.10) - 10:00 - 18:00

 

Więcej informacji:

www.historia.targi.lublin.pl

https://www.facebook.com/wystawahistoryczna

 

BILETY:

Bilety do nabycia w kasach biletowych podczas wydarzenia oraz online: https://tobilet.pl/events/militaria-xx-wieku-wystawa-historyczna/

CENY BILETÓW:

• Normalny: 15 PLN

• Ulgowy: 10 PLN - dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i studenci, emeryci i renciści z ważną legitymacją

• Grupowe (pow. 20 os.): 8 PLN

Dzieci do lat 3 – wejście bezpłatne

Więcej informacji: https://historia.targi.lublin.pl/aktualnosci

 

do góry