Nawigacja

Aktualności

Koncert galowy Przeglądu Piosenki Poświęconego Żołnierzom Niezłomnym – Sokołów Podlaski, 11 października 2019

11 października w Siedlcach odbył się koncert galowy Przeglądu Piosenki Poświęconego Żołnierzom Niezłomnym. Podczas koncertu wystąpili laureaci przeglądu oraz gość specjalny: zespół Maleo Reggae Rockers z gościnnym udziałem Kasi Malejonek z projektu Panny Wyklęte.

Zespół Maleo Reggae Rockers został założony w 1997 roku przez Darka Malejonka. Darek zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Ich pierwsza płyta pt. „ZaZuZi" ukazała się w 1998 roku. Zespół zaczął intensywnie koncertować, grając mnóstwo imprez zarówno w Polsce jaki i za granicami. Grali trasy m.in. z jamajską gwiazdą reggae Michaelem Blackiem dwie trasy) i Kofim Ayivora - wokalistą legendarnej formacji OSBISA. Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grając 20 koncertów w różnych częściach Polski. Zespół uczestniczył również w koncertach upamiętniających Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44- Gajcy”, „Warszawskie Dzieci” oraz koncertach poświęconych walce o demokrację na Białorusi - „Solidarni z Białorusią”.

MRR wydał ostatnio dwa albumy projektu „Morowe Panny” oraz "Panny Wyklęte", na których pokazał się od bardzo różnych stylistycznie wizerunków: jazz, hip hop, rock, dubstep, czym potwierdził, że trudno go jednoznacznie zakwalifikować do jednego nurtu muzycznego. Te muzyczne eksperymenty i poszukiwania znalazły swe odzwierciedlenie na najnowszej płycie - "Revolution". Dostajemy dawkę zróżnicowanych dźwięków, ale fani roots reggae’owego charakteru zespołu na pewno nie będą zawiedzeni, bo to nieustannie rdzenne brzmienie MRR, w tym przypadku urozmaicone eksperymentami z drum’n'basse, dubstepem, bałkańskimi i afrykańskimi melodiami, a nawet houkowym klimatem, na który czeka nowa rzesza fanów Maleo.

MRR wystąpił w składzie:
- Darek Maleo Malejonek - gitara, wokal
- Tomasz Wójcik - gitara, wokal
- Tomasz Mackiewicz - klawisze
- Kacper Rynek - perkusja
- Andrzej Roemer - gitara basowa
z gościnnym udziałem Kasi Malejonek z projektu Panny Wyklęte

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Organizatorzy:
· Fundacja Gazety Podlaskiej im. Prof. T. Kłopotowskiego w Siedlcach
· Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
· Sokołowski Ośrodek Kultury

do góry