Nawigacja

Aktualności

Eliminacje do I Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry – Lublin, 25 kwietnia 2018

Zakończyły się eliminacje naszego regionu do I Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry

W środę 25 kwietnia 2018 sala multimedialna Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie stała się terenem rozgrywek młodych „lotników planszowych”. Za pomocą wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej serii gier „303. Bitwa o Anglię”, „111. Alarm dla Warszawy” i „7. W obronie Lwowa” toczyli oni boje o laur zwycięzcy eliminacji regionalnych I Turnieju Gwiaździstej Eskadry.

Turniej otworzył dyrektor IPN Lublin Marcin Krzysztofik, który życzył uczestnikom sportowej walki osadzonej w realiach historycznych polskiego lotnictwa.

Wielogodzinna, zacięta, ale utrzymana w duchu fair play rywalizacja wyłoniła zdecydowanych zwycięzców: drużynę z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5  im. Jana Pawła II w składzie Kacper Wanot, Hubert Siek i Konrad Szewczyk - dowódcą-opiekun była Sylwia Gałek. Okazało się, że zawodnicy mimo młodego wieku są już ekspertami, gdyż grają w nasze gry od kilku lat. Drugie miejsce zajęła drużyna z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie, a trzecie zespól z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Adama Mickiewicza w Radomiu.

Do czerwcowego ogólnopolskiego finału w Dęblinie przeszły dwie najlepsze drużyny, ale jest jeszcze szansa na tzw. dzikie karty, które mogą być przyznawane przez organizatorów edycji finałowej.

W czasie rozgrywek w rolę sędziów wcielili się pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie: Agnieszka Skura, Michał Durakiewicz oraz Adrian Lesiakowski, który jest także regionalnym koordynatorem projektu.

Naszym drużynom życzymy wysokich lotów w czerwcu w stolicy polskiego lotnictwa wojskowego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację!

 

do góry