Nawigacja

Aktualności

Turniej edukacyjny „Od demokracji do sanacji. Władza i społeczeństwo II RP" - 5 czerwca 2017 r.

W lubelskim Instytucie Pamięci Narodowej odbył się turniej edukacyjny, którego tematem było dwudziestolecie międzywojenne w Polsce.

5 czerwca odbył się zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie turniej edukacyjny „Od demokracji do sanacji. Władza i społeczeństwo II RP". Do rywalizacji przystąpiło 18 szkół podstawowych z województwa lubelskiego.

Turniej poprowadził dr hab. Marcin Kruszyński (OBBH IPN Lublin). W jury zasiedli: dr Agata Fijuth-Dudek (OBEN IPN Lublin), Agnieszka Mulawa (OBEN IPN Lublin), Agnieszka Skura (OBEN IPN Lublin) oraz dr Tomasz Osiński (OBBH IPN Lublin)

Walka była bardzo zacięta i toczyła się do samego końca. Po kolejnej dogrywce między drużyną „Wielkiej Trójki” (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich) a „Jedynki” (Szkołą Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie), która nie przyniosła rozstrzygnięcia, jury zdecydowało się przyznać pierwsze miejsca dwóm zespołom.

Ostateczna kwalifikacja na podium wyglądała następująco:

  1. „Wielka Trójka” Szkoła Podstawowa im. ks. Jana  Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich, „Jedynka” Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie – ex aequo.
  2. „Dwójeczka” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie.
  3. „Młodzi” Zespół Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej.

 

Gratulujemy uczniom i nauczycielom uczestniczącym w turnieju!

do góry