Promocja albumu „Sonderlaboratorium SS. Zamojszczyzna – »pierwszy obszar osiedleńczy w Generalnym Gubernatorstwie« 1942–1943” – Hrubieszów, 8 października 2013

08.10.2013

8 października o godz. 12.00 w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie (ul. 3 Maja 7) Agnieszka Jaczyńska z lubelskiego IPN zaprezentuje album pt. Sonderlaboratorium SS. Zamojszczyzna – „pierwszy obszar osiedleńczy w Generalnym Gubernatorstwie"1942–1943.

Album (z tekstem w jęz. polskim, angielskim i niemieckim) traktuje o polityce kolonizacyjnej  okupanta wobec Zamojszczyzny i jej następstwach, m.in. biernym i zbrojnym oporze, akcjach pomocowych, a także powojennych rozliczeniach. Co prawda Sonderlaboratorium SS... to praca popularnonaukowa, jednak powstała w oparciu o liczne relacje świadków historii oraz materiały archiwalne i muzealne. Zawiera także niepublikowane wcześniej fotografie.

Do końca października na dziedzińcu biblioteki będzie można oglądać wystawę „Sonderlaboratorium SS. Zamojszczyzna „»pierwszy obszar osiedleńczy w Generalnym Gubernatorstwie«" autorstwa Agnieszki Jaczyńskiej i Magdaleny Śladeckiej, która również przedstawia różne aspekty Aktion Zamosc.

W czasie prezentacji po promocyjnej cenie będzie można kupić publikacje IPN.

do góry