Nawigacja

Aktualności

Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie na rok szkolny 2022/2023

  • Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie na rok szkolny 2022/2023
    Oferta edukacyjna Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie na rok szkolny 2022/2023

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą edukacyjną Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lunlinie na rok szkolny 2022/2023. Znajdują się w niej między innymi propozycje szkoleń, wartsztatów, rajdów, wystaw, różnych materiałów edukacyjnych, które oferujemy jako naszą pomoc w edukacji historycznej dzieci i młodzieży.

Oddział IPN w Lublinie obejmuje swoją działanością historyczne krainy Polski, takie jak wschodnia część Mazowsza i Ziemi Sandomierskiej (Radom), Polesie Zachodnie i Wołyńskie (po rzekę Bug) oraz Wyżynę Lubelską, mały obszar Wyżyny Wołyńskiej, polskie Roztocze i skraj Kotliny Sandomierskiej.

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Lublinie poza ogólną działalnością skupia się na aspektach charakterystycznych dla regionu i zajmuje się szeroko rozumianą edukacją historyczną. W naszych działaniach podejmujemy współpracę z wieloma podmiotami, zarówno z sektora rządowo-samorządowego, jak i organizacjami społecznymi, ekspertami akademickimi oraz pasjonatami historii, by popularyzować wiedzę na temat historii Lubelszczyzny w kontekście ogólnopolskim.

Główne działania edukacyjne dotyczą historii polskiego podziemia niepodległościowego podczas okupacji niemieckiej oraz po II wojnie światowej, stosunków polsko-ukraińskich, ruchu "Solidarności" na Lubelszczyźnie oraz szeroko rozumianych zagadnień życia społeczno-kulturalnego.

do góry