Nawigacja

Aktualności

Otwarcie wystawy IPN pt. „PRL: propaganda a rzeczywistość” - Kozłówka, 22 lipca 2022

  • zaproszenie_propaganda_a rzeczywistość

Wystawa "PRL: propaganda a rzeczywistość" opowiada o różnicach w obrazie przedstawianym przez propagandę, a rzeczywistością PRL. Obok fotografii z akcji propagandowych, pochodów lub instalacji funkcjonujących w przestrzeni publicznej, znajdują się materiały wskazujące na kłamliwy charakter oficjalnego przekazu władz. Całość uzupełniają zwięzłe opisy, pozwalające zapoznać się z tematyką eksponowaną najczęściej przez rządzących oraz odsłaniające prawdziwy obraz rzeczywistości Polski okresu „realnego socjalizmu”.

Wystawa "PRL: propaganda a rzeczywistość" została przygotowana przez krakowski Oddział IPN Delegatura w Kielcach. Autorem wystawy jest dr Michał Zawisza, z którym współpracowali Edyta Krężołek i Jakub Mularczyk. Projekt graficzny przygotowały Katarzyna Niklas i Urszula Zalejska-Smoleń.

Ekspozycja składa się 21 plansz.

 

Program:

13.30 – otwarcie imprezy, powitanie gości przez Annę Fic-Lazor, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

13.35 – wypowiedź dra Roberta Derewendy, Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie

13.45 – referat okolicznościowy przygotowany przez dra Tomasza Osińskiego (Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Lublinie)

14.00 – zaproszenie do zapoznania się z treścią wystawy „PRL: propaganda a rzeczywistość”

14.30 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej w Galerii Sztuki Socrealizmu (Sławomir Grzechnik, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce).

 

Wystawa będzie eksponowana w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w sąsiedztwie Galerii Sztuki Socrealizmu w dniach 22 lipca – 30 września 2022 r.

do góry