Nawigacja

Konkursy i nagrody

LUBLIN: II Turniej Historyczny „Wojenni bohaterowie” – 2 czerwca 2014

II edycja Turnieju Historycznego „Wojenni bohaterowie", organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, już za nami. Odbyła się 2 czerwca br. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie.

W Turnieju wzięło udział 19 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego. Każda drużyna liczyła 3 uczniów.  Eliminacje składały się z kilku etapów, a w każdym z nich uczniowie mieli do rozwiązania zadania testowe i pisemne. Tematyka Turnieju dotyczyła trzech wybitnych postaci: rotmistrza Witolda Pileckiego, Ireny Sendlerowej oraz Tadeusza Zawadzkiego „Zośki".

Pierwsze miejsce w tegorocznym Turnieju zajęła grupa „Bystrzaków" z Zespołu Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej, Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej. W skład zwycięskiej grupy wchodzili: Zuzanna Boguń, Nikola Rachwał i Michał Kochaj.

Drugie miejsce zajęła grupa „Victoria" ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jastkowie: Aleksandra Sidoruk, Mateusz Szararz i Michał Trząbka.

Trzecie miejsce przypadło „Partyzantom" ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Parczewie: Magdalena Czech, Nadzieja Krasucka oraz Paweł Maksymiuk.

Wszystkim zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Kolejna, trzecia już edycja Turnieju Historycznego planowana jest w nowym roku szkolnym.

Koordynator: Agnieszka Skura, tel. 53-63-467 e-mail: agnieszka.skura@ipn.gov.pl

Turniej edukacyjny „Wojenni bohaterowie" otrzymał Honorowy Patronat Lubelskiego Kuratora Oświaty.

do góry