Nawigacja

Aktualności

Lubelskie książki dla Lubelszczyzny – akcja przedłużona do 31 października!

  • lubelskie książki dla lubelszczyzny, ipn lublin,

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 10 września 2018 r. IPN Lublin rozpoczyna akcję „Lubelskie książki dla Lubelszczyzny”. Do naszej instytucji będą mogły zgłaszać się biblioteki i organizacje pozarządowe, posiadające miejsca, gdzie udostępniają książki zainteresowanym, po pakiet publikacji wydanych przez lubelski Instytut Pamięci Narodowej.

Skąd taki pomysł?
Publikacje IPN wysyłane są do największych bibliotek w Polsce. Niestety nie da się dotrzeć do wszystkich instytucji tego typu w naszym kraju ze względów logistycznych. Mniejsze biblioteki mogą cierpieć na brak książek o najnowszej historii Polski wydawanych przez IPN, dlatego postanowiliśmy wyjść im naprzeciw w wymiarze regionalnym. Stwierdziliśmy, że warto również wciągnąć w akcję organizacje pozarządowe, gdyż niektóre z nich mają swoje małe biblioteczki, w których udostępniają publikacje członkom i sympatykom.

Dlaczego Lubelszczyzna?
Jako regionalny oddział Instytutu Pamięci Narodowej zajmujemy się przede wszystkim historią regionu, który obejmuje zakres naszego działania, w tym Lubelszczyzną. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by o dziejach Lubelszczyzny wiedzieć więcej, ale i tę wiedzę przekazywać – to nasze zadanie. Liczymy, że po publikacje dotyczące naszego regionu będą sięgać nie tylko badacze, ale również Ci, co po prostu chcą zaspokoić swoją ciekawość. Mamy także nadzieje, że stojąca na półce książka, w łatwo dostępnym miejscu, ośmieli niektórych, do sięgnięcia po niezwykle ciekawą historię Lubelszczyzny.

Do kiedy potrwa akcja?
Po pakiety książek można zgłaszać się do 5 października 2018 r. (akcja przedłużona do 31 października) na adres email: nadia.sola@ipn.gov.pl lub tel. 81 53 63 480. Ilość pakietów do przekazania jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

do góry