Nawigacja

Aktualności

Turniej Debat Historycznych - szkolenie dla młodzieży - 28 lutego 2018

Młodzież pod okiem specjalistów z IPN przygotowywała się do Turnieju Debat Historycznych

28 lutego 2018 r. w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej odbyły się szkolenia dla zespołów biorących udział w Turnieju Debat Historycznych. Młodzież wraz z nauczycielami zdobywała wiedzę związaną z argumentacja pro i contra wobec tez, które będą obecne w tegorocznym turnieju.

Problematykę dotyczącą twierdzenia „II RP była krajem sukcesu gospodarczego” omówił naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie dr hab. Marcin Kruszyński (prof. WSOSP). Dr Justyna Dudek (OBBH IPN Lublin) przybliżyła zagadnienia związane ze stanowiskiem, że „Żołnierze Wyklęci” wybrali najsłuszniejszą drogę przeciwstawiania się systemowi komunistycznemu. Informacji odnoszących się do tezy „Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość tylko dzięki korzystnej sytuacji międzynarodowej” dostarczył Adrian Lesiakowski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie. Całość podsumowała koordynatorka lubelskiej edycji Turnieju Debat Historycznych IPN Agnieszka Skura (OBEN IPN Lublin).

W najbliższym czasie przewidywany jest dalszy ciąg szkoleń, które odbędą się zarówno w naszym oddziale, jak i w miejscowościach regionu.

do góry