Nawigacja

Aktualności

I Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry - zgłoszenia do 15 marca 2018

Młodzież z regionu, który obejmuje lubelski IPN, może zgłaszać się do I Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry

Zapraszamy młodzież z woj. lubelskiego do I Ogólnopolskiego Turniego Gwaździstej Eskadry, który odbędzie się w marcu, kwietniu (turnieje regionalne) i czerwca 2018 r. (finał w Dęblinie). Zgłoszenia trwają do 15 marca biężącego roku.

Wystarczy zebrać 3-osobową drużynę, znaleźć opiekuna-nauczyciela, darzącego pasją lotnictwo i zagrać w gry planszowe:

  • 303. Bitwa o Anglię;
  • 111. Alarm dla Warszawy;
  • 7. W obronie Lwowa.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zespół razem pracuje na wynik drużyny, ale każdy z uczestników gra osobno w jedną z gier. Zaleca się, by wcześniej dobrze je poznać, by sięgnąć po tytuł Wielkiego Mistrz.

Każda szkoła może zgłosić 3 drużyny w jednej kategorii wiekowej (podział na kategorie zob. regulamin § 8 ) Drużyny, które zajmą I, II i III miejsce w regionalnych rozgrywkach, dostają się do wielkiego finału  i otrzymują kieszonkowe 300 zł (dla każdego członka drużyny). Niektórzy otrzymają tzw. dzikie karty. Tam, gdzie zgłoszeń będzie bardzo dużo, przydzielimy miejsca w wielkim finale dodatkowym drużynom. Może się wiec okazać, iż drużyny, który zajmą V czy VI miejsce w regionie, zostaną zaproszone do Dęblina.

Poniżej i w załączeniu potrzebne informacje:

Koordynator lubelski: adrian.lesiakowski@ipn.gov.pl

***

Pierwszy turniej Gwieździstej Eskadry miał miejsce w Ropczycach już w 2010 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza i od tego czasu rokrocznie odbywa się na Podkarpaciu, ciesząc i ucząc kolejne roczniki pasjonatów.

do góry