Nawigacja

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w Londynie - wystawa o Błękitnej Armii i wykład dr hab. Tomasza Panfila - 11 listopada 2017

Polska Wspólnota w Wielkiej Brytanii przy udziale i pod patronatami Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie, Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, Instytutu Pamięci Narodowej Odział w Lublinie, The Polonia Aid Foundation Trust zaprasza na obchody Święta Niepodległości Polski.

Wydarzenie odbędzie się w dn. 11 listopada 2017 o godz. 15.30 w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie (238-246 King Street W6 ORF).

W czasie obchodów w Galerii POSK będzie miała miejsce londyńska premiera wystawy pt. „Armia Błękitna pod sztandarami biało-czerwonymi”, którą przygotował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie – Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej. Udostępniona zostanie dla zwiedzających od 11 do 17 listopada.

Wykład na temat odzyskania przez Polskę niepodległości wygłosi dr hab. Tomasz Panfil (OBEN IPN Lublin/KUL).

W obchodach wezmą udział przedstawiciele Ambasady RP, IKP w Londynie, organizacji patriotycznych i społecznych oraz uczniowie i nauczyciele polskich szkół sobotnich.

do góry