Nawigacja

Aktualności

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych - zgłoszenia do 30 listopada 2017

Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Turnieju Debat Historycznych można wysyłać do 30 listopada

  • Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie im. Unii Lubelskiej - zwycięscy regionalnego Turnieju Debat Oksfordzkich w Lublinie 2016 r. oraz zdobywcy II miejsca w Ogólnopolskim Finale Debat Oksfordzkich w Warszawie w 2016 roku
    Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie im. Unii Lubelskiej - zwycięscy regionalnego Turnieju Debat Oksfordzkich w Lublinie 2016 r. oraz zdobywcy II miejsca w Ogólnopolskim Finale Debat Oksfordzkich w Warszawie w 2016 roku

Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych to projekt edukacyjny wykorzystujący formę debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poszerzają i pogłębiają wiedzę historyczną na temat ważnych problemów związanych z historią Polski XX wieku.  

Dzięki metodzie debaty oksfordzkiej mają możliwość nauczyć się: patrzeć na zagadnienia z wielu stron, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców.

Projekt jest realizowany na poziomie regionalnym przez Oddziały i Delegatury IPN. Zwycięzcy turniejów regionalnych biorą udział w finałowym Turnieju Debat Historycznych.

Informacji o projekcie na rok szkolny 2017/18 w regionie lubelskim udziela regionalna koordynator projektu Agnieszka Skura - tel. 81 53 63 458, email: agnieszka.skura@ipn.gov.pl.

Zasady Turnieju Debat Historycznych IPN w roku 2017/18 znajdują się TUTAJ.

do góry