Nawigacja

Aktualności

Występy dzieci i młodzieży, wystawa oraz wykład – Noc Kultury w lubelskim IPN - 3 czerwca 2017 r.

Zakończyła się Noc Kultury w lubelskim IPN.

Tegoroczna Noc Kultury w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie rozpoczęła się 3 czerwca o godz. 19. Wydarzenie zaczęło od wernisażu "Plakaty wystaw Galerii >>Kont<< z lat 80. XX wieku ze zbiorów Adama Puławskiego", do którego dr Puławski (OBBH IPN w Lublinie) zrobił wstęp.

Następnie na scenę wkroczyli uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie. Wcześniej młodych artystów i zebranych gości, którzy szczelnie wypełnili naszą salę przy ul. Wodopojnej 2, przywitał dyrektor lubelskiego oddziału, Marcin Krzysztofik. Następnie głos zabrał dr hab. Marcin Kruszyński (OBBH IPN w Lublinie), który zadbał o wprowadzenie młodych artystów na scenę. Uczniowie zaprezentowali zebranej publice dwa występy: "Witaj majowa jutrzenko" oraz "Kto tak pięknie gra". Nad młodymi wirtuozami opiekę sprawowała dyrektor szkoły Elwira Śliwkiewicz-Cisak oraz nauczycielki: Marzanna Misztal, Małgorzata Dziaduszek i Ewa Prusak

Noc Kultury w lubelskim IPN zakończył wykładem wcześniej wspominany dr hab. Marcin Kruszyński, który zajął się tematem mundrów milicyjnych i PRL.

do góry