Nawigacja

Aktualności

"700-lecie Lublina" gra miejska dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - 1 czerwca 2017 r.

Konkurs zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie, a lubelski IPN objął wydarzenie Patronatem Honorowym.

W dniu 1 czerwca 2017 r. z okazji Dnia Dziecka Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II zorganizował grę miejską ”700-lecie Lublina”. Patronem Honorowym był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

Młodzież gimnazjum i technikum wzięła udział w zmaganiach dotyczących historii naszego miasta, które odbyły się w sali konferencyjnej lubelskiego IPN przy ul. Wodopojnej 2. Zwycięzcami zostali w kategorii gimnazjum: klasa I i II gimnazjum – I miejsce, II miejsce ex aequo przypadło klasie III a i III b gimnazjum, natomiast w technikum najlepsi byli uczniowie z klasy II a i II b, którzy zajęli I miejsce, nieco słabiej wypadli wychowankowie grupy III c zajmując II miejsce, na trzecim miejscu uplasowali się natomiast chłopcy z grupy I a technikum. Nagrodę specjalną otrzymała Paulina Wiśniewska, która realizowała trasę dostosowaną dla osób niewidomych. Dzięki hojności sponsorów nikt nie odszedł z pustymi rękami.

Organizatorkami gry były: Joanna Wójcik, Adela Bielecka, Maria Orlikowska z SOSWdDiMNiSS.

do góry